Počáteckému fotbalu se nadařilo

V sobotu 26.5. odehráli straší i mladší žáci své zápasy proti Třešti. Pouze Starší žáci si odnesli bod za remízu. V dalším domácím utkání prohráli muži i starší přípravka, venku na své soupeře nestačil dorost i mladší přípravka.

Muži na domácím trávníku prohráli ve slepené sestavě 1:2, branku vstřelil Milan Šatara.

Dorost nestačil na soupeře v Lípě a prohrál po remízovém poločase (1:1) 3:1, branku vstřelil Martin Pavlíček.

Starší žáci - Třešť  1 : 1   ( 0:0 ), Branka :  V. Hadrava. V sobotu 26.5.2012 dopoledne jsme nastoupili na počáteckém pažitu proti klukům z Třeště. Jednalo se o přímý souboj o třetí místo v soutěži. Našim cílem bylo vyhrát. Soupeř také a proto jsme sledovali velmi pohledné a bojovné utkání od začátku až do konce. První poločas začali lépe hosté a míč byl častěji na jejich kopačkách. Obě obrany hrály pozorně a tak jsme šli do kabin za stavu 0:0. Ve druhém poločase se hostům podařilo vstřelit branku. Kluci tentokrát hlavu nesklopili a začali více běhat a kombinovat. V záloze se rozehrál Venda Hanzálek a po velmi dobrých kombinacích jsme se dostávali do šancí. Jednu z nich zakončil hostující golman faulem na Michala Kořínka a Vojta Hadrava s jistotou z penalty vyrovnal. Najednou nás bylo plné hřiště a rozhodující branka visela ve vzduchu. Kluci více běhali, začali vyhrávat osobní souboje a doslova jezdili, jak se říká,  po zadku.V obraně jsme však museli být hodně pozorní, protože hosté chtěli strhnout vítězství na svou stranu. V hektickém závěru, kdy útok střídal útok jak na jednu, tak i druhou stranu, branka už nepadla a utkání skončilo, podle mého názoru, spravedlivou remízou. Míra Rušil - trenér

Mladší žáci - Třešť   4 : 5  ( 2:1 ), Branky:  P. Vacek, T. Koudelka, M. Jirsa, J. Loučný. V sobotu 26.5.2012 dopoledne jsme, jako již tradičně, měli problém dát dohromady předepsaný počet hráčů. Po několika telefonátech se nám podařilo "sehnat" dokonce i jednoho náhradníka. Hostů přijelo minimálně na 2 sedmičky a vzhledem k tomu, že někteří kluci soupeře vypomáhali starším žáků, dostal příležitost si zahrát celý početný kádr hostů. Našich sedm statečných začalo překvapivě dobře a po brankách Pavla Vacka a Tomáše Koudelky jsme zaslouženě vedli 2:0. Hostům se ještě do přestávky podařilo snížit na 2:1. Po přestávce nás častěji střídající hosté začali přehrávat. Naše obrana včetně golmana odolávala. Hostů se přece jen podařilo skóre otočit. Nejprve vyrovnali, když rozhodčí velmi necitlivě, po naší nesmyslné ruce kdesi v rohu hřiště, nařídil pokutový kop. Poté hosté přidali ještě 2 branky, ale naši kluci se nevzdali a snížili na 3:4. Bohužel branku na 3:5 jsme si nešťastně dali sami. Ale ani to nebyl ještě konec, protože v závěru jsme snížili na 4:5. V dramatické koncovce jsem na naše rohové kopy poslal i golmana, ale zaslouženého vyrovnání jsme se nedočkali. Dnes nebudu chválit jednotlivce, protože bych musel vyjmenovat všechny hráče. Chválím tedy celý tým za bojovnost a psychiku, kdy se se ctí vyrovnali s nešťastnými okamžiky utkání - přísná penalta a vlastní gól. Míra Rušil – trenér

Starší přípravka v rozhodujícím utkání nezdolala soupeře z Černovic a prohrála 1:4, když se prosadil Pavel Vacek, v poločase už bylo rozhodnuto, Černovičtí vedli 1:3.

Mladší přípravka prohrála ve vyrovnaném derby s Å½irovnicí 3:0, poločas končil ještě 0:0.